אירוע הקוספליי הוא האירוע המרכזי בכל כנס, בו מוצגות שלל תחפושות הכנס על במה מרכזית אחת. באירוע זה ניתנת הזדמנות לבאי הכנס להציג את הקוספליי שלהם לקהל הרחב ולהביע את עצמם.

אירוע הקוספליי מחולק לשלושה חלקים עיקריים:

  1. תחרות הקוספליי – כשמה כן היא, תחרות בה כל אדם אשר הכין בעצמו את התחפושת שלו, ללא עזרה מקצועית, רשאי להשתתף. הנרשמים לתחרות נשפטים ביום הכנס, ובאירוע עולים לבמה המובחרים שבקוספליירים. בתחרות הקוספליי ארבע קטגוריות – יחידים ותיקים, יחידים, זוגות וקאסטים.
  2. תחרות הסקיטים – סקיט הוא קטע משחק, ריקוד או שירה אשר מוצגים על ידי הקוספליירים על הבמה. הסקיט שלכם יכול להיות הכל – ממערכון פארודי עד שיר קצבי המתאים לדמויות.*לצערנו, מפאת חוסר זמן באירוע לא נוכל להעלות את כולם לבמה, לכן על כל מתמודד לשלוח סרטון המכיל את הסקיט, ושני שופטים מטעמנו יבחרו את המתאימים ביותר. אנא כבדו את החלטתם*
  3. אירוע הווקאון – אירוע המאפשר לכל מי שרוצה לעלות על הבמה ולהציג את הקוספליי שלו, מבלי להתחרות באף אחת משתי התחרויות האחרות. לצערנו, מפאת חוסר זמן לא נוכל לעלות את כולם לבמה, ולכן שני שופטים מטעמנו יבחרו את המתאימים ביותר ביום הכנס. אנא כבדו את החלטתם.

למידע נוסף יש לקרוא את תקנון אירוע הקוספליי.

הערה בנושא הווקאון

האירוע שיתקיים השנה יהיה מעט שונה מאשר בפעמים הקודמות.

מראש, יוזמנו לבמה 47 עליות (כאשר עליה יכולה להיות של יחיד מתחיל / ותיק, זוג או קאסט), 30 מתוכן הם מתחרות הקוספליי, 15 מתחרות הסקיטים (כאשר החפיפה אפשרית) והשאר הם מאירוע הווקאון.

על מנת ליצור תחרות מעניינת שתעמוד בלוח הזמנים, כל עלייה לבמה שאינה חלק מתחרות הסקיטים תהיה מוגבלת עד דקה בלבד, כך שנוכל להעלות את הכמות המקסימלית של האנשים לבמה.

צוות השופטים

שיפוט קוספליי

גד פרוינד  "The mask master". קוספלייר בקהילה מזה 8 שנים. ידוע כסטנדפיסט אנימה ומנחה באירועי קהילה שונים. בוגר המחלקה לעיצוב חזותי בשנקר וזכה במס' תחרויות בעבר בקטגוריות יחידים וזוגות.

סם דניאל – קוספליירית וותיקה בקהילה מזה 10 שנים. בוגרת המחלקה לאנימציה בבצלאל ופסנתרנית בזמנה החופשי. זכתה במס' תחרויות בעבר בקטגוריות: סקיטים, קאסטים, זוגות ויחידים.
לעמוד הקוספליי של סם

יעל פריד – קוספליירית כבר מעל ל-10 שנים. כובעים הם אהבתה האמיתית בקוספליי. זכתה במס' תחרויות בעבר, ביניהן מקום ראשון ביחידים וותיקים ובקאסטים. זוהי הפעם הרביעית בה תשפוט בתחרות הקוספליי.

שיפוט סקיטים

אלון צנג – וותיק בקהילת האנימה עם יותר ממאה סדרות מתחת לחגורה. בוגר תואר ראשון בבימוי מהמדרשה בבית ברל ובוגר לימודי משחק בענת ברזילי. שיחק ב-5 מחזות זמר בכנסי אנימה ומנגה והיה שותף לבימוי, כתיבה כוריאוגרפיה והפקה של חלקם.

אורי ליפשיץ – מלמד סדנאות משחק ועמידה מול קהל ושחקן בסרטים עצמאיים והפקות מקור. מופיע במופעי אימפרוביזציה עם אנסמבל למאבאטי ומלמד אומנות מופעי אילתור בימתי. בזמנו הפנוי כותב סיפורת, משתתף בפודקאסט "על כתפי גמדים" וצופה לא מעט בסדרות אנימה.

שיפוט ווקאון

ענבל בור קוספליירית מזה 7 שנים, חובבת תפירה ואת תחום המאהו שוג'ו, איידולז וסדרות וינטאג'.
לעמוד הפייסבוק של ענבל בור

ענן גיבסון – בקהילת האנימה עשור וקוספליירית כ-7 שנים. השתתפה במספר מחזות זמר והנחתה תחרויות קוספליי ואירועים שונים. לומדת אנימציה בבצלאל, אוהבת הליכות ארוכות על החוף ומקווה בעתיד לגדל 30 כלבי פאג בטירה בחלל.
לעמוד הפייסבוק של ענן גיבסון

שעות האירוע(1)

  • אולם ראשי

    16.00 - 18.00